Najlepszy prezent na pierwsze urodziny dziecka

Strona głównaDzieckoNajlepszy prezent na pierwsze urodziny dziecka

Pierwsze urodziny dziecka to przełomowy moment, w którym przestaje ono być niemowlakiem. Z okazji ukończenia roczku wyprawia się zwykle przyjęcie w gronie najbliższej rodziny, by wspólnie z maluchem świętować to ważne wydarzenie. Co podarować dziecku na prezent? Poznaj pomysły na wartościowe pamiątki.

Artykuł sponsorowany

Ponadczasowe prezenty ze zdjęciem

Fotografie najlepiej pokazują, jak bardzo może się zmienić mały człowiek w krótkim czasie. Od dnia narodzin przez kolejne 12 miesięcy na pewno było mnóstwo okazji do zrobienia fotek uroczemu bobasowi. A dziś? Tylko popatrz! Nieśmiało stawia pierwsze kroczki, chwiejąc się na miękkich nóżkach.

Jeśli chcesz utrwalić pierwszy rok dziecka w wyjątkowy sposób, zaprojektuj ujmującą relację na kartach fotoksiążki. To będzie fantastyczna pamiątka, do której rosnące dziecko będzie wracać z wielką radością. Każdy maluch bardzo lubi przeglądać zdjęcia, a jeśli na większości z nich występuje jako pierwszoplanowa postać, wręcz trudno go oderwać od poznawania kolejnych kadrów. Na uwolnijkolory.pl możesz stworzyć personalizowaną fotoksiążkę we własnym stylu. Wybierz szablon i ozdabiaj zdjęcia naklejkami oraz tekstem, korzystając z darmowego edytora online.

Galeria, która rośnie wraz z dzieckiem

W natłoku codziennych obowiązków trudno wpaść na prezent, który będzie idealnym wyborem na pierwszy roczek dziecka. Uroczystość coraz bliżej, a Ty wciąż nie masz pomysłu? Utrwal chwilę na płótnie i podaruj wyjątkowy obraz ze zdjęcia. To prezent, który znakomicie wygląda na ścianie solo, a także w zestawie. Podpowiedz rodzicom malucha, że mogą kontynuować tę świeżą tradycję, dodając z czasem kolejne kadry. Galeria ścienna w dziecięcym pokoju to efektowna dekoracja, która wywołuje piękne wspomnienia nawet po latach.

Inwestycja w przyszłość – prezent od rodziców

Ukończenie 12. miesiąca życia to ważny moment dla całej rodziny. Dziecko nie jest już gaworzącym bobasem i każdego dnia coraz świadomiej poznaje świat. W takich okolicznościach warto zdecydować się na prezent, który będzie procentował. I to dosłownie!

Bardzo dobrym pomysłem jest utworzenie konta bankowego, na które rodzice będą regularnie przelewać określoną kwotę. Gdy już nazbiera się większa suma, można ją przekazać nastolatkowi, który właśnie wkracza w dorosłość. Osiemnastka to idealny moment na większy zastrzyk gotówki, a w kontekście prezentu, który zaczęto realizować z okazji pierwszych urodzin, będzie zwieńczeniem pięknego gestu.

Pozytywka z grawerem

Jeśli chcesz podarować dziecku coś wyjątkowego, musisz wykazać się nieszablonowym podejściem. Wiele osób decyduje się na zakup edukacyjnych zabawek, które wspomagają rozwój malucha na wielu płaszczyznach. Chodziki, zabawki sensoryczne czy manualne to przedmioty, z których dziecko szybko wyrośnie. Co zatem warto kupić na prezent?

Niecodziennym pomysłem będzie pozytywka z grawerem. Kojąca melodia umili codzienne chwile tuż przed zaśnięciem, a dedykacja nada całości pamiątkowego charakteru. Dziś szczególnym zainteresowaniem cieszą się pozytywki w całości wykonane z metalu, których blask z pewnością wyróżni się na tle dziecięcego pokoju. To prezent, który będzie wzruszał latami, a który w przyszłości można podarować maleństwu z młodszego pokolenia jako cenną rodzinną pamiątkę.

Pamiątkowy zestaw z dedykacją

To pomysł, który dominuje w trendach. Zestaw składający się z przemyślanych akcesoriów jest fantastycznym prezentem dla rocznego malucha. Jego zawartość składa się z kilku przedmiotów, ale wśród najbardziej praktycznych kombinacji znajdują się urocza maskotka, pamiątkowy notes (do rodzinnych zapisków) oraz komplet sztućców ze stali nierdzewnej. Brzmi niecodziennie? Maluch wkrótce będzie dążyć do samodzielności, a nauka jedzenia pięknym widelcem z ozdobną rękojeścią będzie przyjemnym doświadczeniem.

Pierwsze urodziny dziecka trzeba świętować z przytupem. Postaw na prezent, który będzie cieszył się zainteresowaniem solenizanta dłużej niż kilka dni, a po latach stanie się wartościową pamiątką, która generuje najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa.