Skuteczne rozwiązanie dla osób z nietrzymaniem moczu – podkłady higieniczne

Strona głównaZdrowieSkuteczne rozwiązanie dla osób z nietrzymaniem moczu - podkłady higieniczne

Nietrzymanie moczu to przypadłość, która może przytrafić się każdemu. Chociaż jednak wzrasta prawdopodobieństwo jej wystąpienia wraz z wiekiem i wraz z innymi współistniejącymi chorobami. Dla poprawienia komfortu ludzi z tymże problemem przydadzą się podkłady higieniczne.

Artykuł sponsorowany

Podkład higieniczny – co to jest i do czego służy?

Podkłady higieniczne pomagają w utrzymaniu czystości ubrania, pościeli i łóżka osób cierpiących na problemy nietrzymania moczu. Mogą być wykorzystywane zarówno w szpitalach jak też w domach prywatnych. Jest ich bardzo wiele różnych rodzajów. Na przykład mogą być jednorazowe bądź też wielorazowego użytku (łatwe do umycia). Niektóre z nich są małe mniej więcej wielkości podpaski, a inne duże jak materac stanowić mogą jego pokrowiec. Do podkładów higienicznych zaliczyć też można nieprzemakalne prześcieradła,.

Jednorazowe podkłady higieniczne dla dorosłych

Jednorazowe podkłady higieniczne dla dorosłych nie wymagają prania. Po wykorzystaniu wyrzuca się je tak samo jak pieluchy dla dzieci. Są więc one łatwe w użyciu i nie pochłaniają drogocennego czasu. Podkłady higieniczne stosowane pod bieliznę powinny być chłonne, nieprzepuszczalne wilgoci ale jednocześnie „oddychające” a wiec umożliwiające dostęp powietrza co zapobiegnie odparzeniom i innym problemom ze skórą. 

Podkłady higieniczne powinny składać się z kilku warstw. Ta wewnętrzna szybkoschnąca sprawi, że człowiek który ją używa będzie przez dłuższy czas czuł się komfortowo. Warstwa środkowa zwykle jest nasączona specjalnym żelem, który zwiększa chłonność podkładu. Natomiast na zewnątrz podkład musi być wzmocniony nieprzepuszczalnym tworzywem.

Prześcieradła higieniczne dla dorosłych

Prześcieradła higieniczne podobnie jak jednorazowy podkład służyć ma zabezpieczeniu łóżka chorego człowieka przed zabrudzeniem albo zawilgoceniem. Jednocześnie powinny być wykonane z materiałów przyjaznych dla skóry i nie wywołujących uczulenia. Prześcieradła higieniczne podobnie jak jednorazowe podkłady dla dorosłych pomagają zaoszczędzić czas, którego nie trzeba tracić na częste (codzienne) pranie zwyczajnych prześcieradeł produkowanych z tkanin. Czas ten można przeznaczyć na inne prace pielęgnacyjne przy osobie chorej albo też zwyczajnie na odpoczynek.

Może warto wspomnieć, że istnieją też tego typu prześcieradła produkowane w wersji dla małych dzieci i niemowląt.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj