10 najważniejszych elementów wyposażenia biura

Strona głównaBiznes i Finanse10 najważniejszych elementów wyposażenia biura

Nowoczesne biuro to nie tylko ludzie. By jednak oni mogli realizować swoje zadania swobodnie i efektywnie, niezbędne jest zapewnienie im odpowiednich warunków. Co powinno znaleźć się w nowoczesnym biurze? Przedstawiamy 10 niezbędnych elementów, bez których żadne biuro się nie obejdzie.

Artykuł sponsorowany

Meble to podstawa – wygodne krzesła i biurka dla pracowników

Zacznijmy od tego, bez czego nie możemy wyobrazić sobie nowoczesnego biura. Mowa oczywiście o wygodnych i ergonomicznych meblach. Biurowe fotele, zapewniające mnogość funkcji dostosowania pozycji do naszych potrzeb z pewnością wpłyną pozytywnie na komfort, ale także efektywność pracy.

Nie możemy zapomnieć także o biurkach, które coraz częściej występują w innowacyjnej formie biurek elektronicznych. To biurka, których wysokość można dostosować do bieżącej pozycji i potrzeb pracownika. Ciężkie zadanie wymagające skupienia w pozycji siedzącej? A może lekka praca, którą wykonamy w zdrowej pozycji stojącej? Nowoczesne biurko podoła obu zadaniom. 

Przestrzeń do konferencji i spotkań – duże monitory i zestawy głośnikowe

W każdym biurze należy zadbać o odpowiednie miejsce do spokojnego przeprowadzenia spotkania online. I choć w domu zwykliśmy ograniczać się do głośników i kamery wbudowanej w laptopa, to jednak w biurze, chcąc zachować profesjonalizm, możemy wykorzystać bardziej zaawansowane urządzenia.

Duży monitor, zewnętrzny głośnik i mikrofon zapewniający komfort przeprowadzania spotkań z wieloma osobami jednocześnie – to sposób na to, by nasze biuro mogło być uznane za prawdziwie nowoczesne. 

Urządzenie wielofunkcyjne i drukarki – podstawa każdego biura

Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie nowoczesne, w pełni wyposażone biuro bez wydajnego urządzenia wielofunkcyjnego? Z pewnością nie. To właśnie te urządzenia, drukujące, skanujące i kopiujące dokumenty stanowią bazę nowoczesnego wyposażenia biura, od której w większości zaczyna się wyposażanie takich powierzchni.

Inwestując w urządzenia wielofunkcyjne, należy zadbać o zapas materiałów eksploatacyjnych – tusz do drukarki i ryzy papieru, które zapewnią komfort ciągłości użytkowania sprzętu bez obaw i nagły brak. 

Szafy do przechowywania dokumentów

Choć coraz częściej organizacje bazują na cyfrowym obiegu dokumentów, trudno jest całkowicie pozbyć się z procesów fizycznego obrotu papierami. Te, zgodnie z międzynarodowymi przepisami RODO muszą być odpowiednio organizowane i zabezpieczane.

Każde nowoczesne biuro powinno być wyposażone w wygodne szafy i miejsca do gromadzenia dokumentów. W przypadku tych, które zawierają wrażliwe informacje, bardzo ważne jest, by szafy zawierały stosowne zabezpieczenia, które ograniczają dostęp osobom nieupoważnionym. 

Oświetlenie sprzyjające efektywnej pracy w biurze

Myśląc o nowoczesnym biurze, nie możemy zapomnieć o optymalnym oświetleniu, które z jednej strony wzbudza w nas chęć do pracy, a z drugiej nie razi swoją surowością. W nowoczesnych biurach szczególną uwagę przykłada się do odpowiedniego projektowania stref oświetlenia, w których prym wiedzie różnorodność

Z jednej strony oświetlenie jasne, zapewniające komfortowe warunki do pracy, z drugiej ciepłe światło zaaranżowane w strefach wypoczynku, gdzie pracownicy w miłym otoczeniu mogą odpocząć i zintegrować się. 

Biuro to nie tylko praca – wygodne miejsce do spotkania przy kawie

Wyjście na kawę z pracownikami do przestronnego pomieszczenia, wyposażonego w wygodne stoliki, pufy, kanapy czy wiszące huśtawki? Dzisiaj w taki sposób aranżuje się przestrzenie dla pracowników i meble do wypoczynku powinny mieć swoje miejsce w naszym nowoczesnym biurze. 

Zadbaj o odpowiednie warunki pracy – klimatyzatory

Jak zadbać o odpowiednią atmosferę w biurze? Z wykorzystaniem zaawansowanej technologii klimatyzacji, która przez cały rok optymalizuje temperaturę w biurze, a w przypadku nowoczesnych rozwiązań, także nawilża i oczyszcza powietrze. 

W wielu przypadkach klimatyzacja to jeden z najistotniejszych elementów infrastruktury biurowej i nie możemy zapomnieć o niej, projektując nowoczesne biuro, w którym wszyscy będą czuć się komfortowo. 

Przydatne urządzenia – telefony, komputery i inne

Nowoczesne biuro bez nowoczesnych urządzeń? To się nie uda. Każdy pracownik realizujący podstawowe zadania biznesowe musi być wyposażony w nowoczesny sprzęt – laptopy, telefony, tablety. Takie urządzenia z reguły są przypisane do pracownika, który zabiera je do domu. 

Biuro to jednak miejsce, w którym każdy powinien czuć się najlepiej, dlatego prócz podstawowego wyposażenia należy zadbać także o dodatkowe monitory ładowarki i inną elektronikę, która zwiększy potencjał realizowanych działań w naszym biznesie. 

Dobra atmosfera pracy? Rośliny to idealne rozwiązanie

W dobie wskaźników, produktywności i ciągłego mierzenia efektywności pracy, nie możemy zapomnieć o zaaranżowaniu miłej, sprzyjające kreatywnemu myśleniu atmosferze. A co lepiej zadziała na pobudzenie i wzbogacenie wnętrza biura, jeśli nie rośliny?

I nie mówimy tu o roślinach sztucznych. Prawdziwe, doniczkowe kwiaty, zwisające pnącza, rozmieszczone gęsto na każdym kroku wprowadzą nietuzinkowy nastrój, który będzie doceniony nie tylko przez pracowników, ale także klientów odwiedzających nasze przestrzenie biurowe. 

Artykuły biurowe – niezbędne w każdym nowoczesnym biurze

Nie możemy także nie wspomnieć o typowym wyposażeniu każdego biura – wszelkiego rodzaju artykułach, których nie może zabraknąć – długopisy, zszywacze, koszulki na dokumenty, teczki, ołówki – to tak naprawdę dziura bez dna, którą jednak trzeba w nowoczesnym biurze zapełnić.

Oczywiście materiały biurowe w naszych nowoczesnych przestrzeniach mogą być zaledwie dopełnieniem w obliczu zdalnego realizowania swoich zadań na laptopach. Nie da się jednak wykluczyć ich częstego wykorzystania, toteż zawsze powinny być pod ręką. 

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj