Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
4810
rok szkolny
2007/2008

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program zajęć wyrównawczych z matematyki dla klas I-III gimnazjum

Program został opracowany i napisany z myślą o uczniach, dla których matematyka jest przedmiotem trudnym, niezrozumiałym, budzącym lęk, a co za tym idzie wiążącym się z ogromnym wysiłkiem i stresem.

Uczniowie mający problemy w nauce matematyki nie lubią jej, boją się jej, tracą wiarę we własne możliwości i przestają się uczyć. Trzeba im jak najszybciej pomóc. Jedną z form takiej pomocy mogą być zajęcia wyrównawcze, opierające się na pracy indywidualnej z uczniem, bezpośrednim kontakcie z nim. Ważne jest wczesne zauważenie uczniów mających trudności w nauce, kiedy zaległości nie są jeszcze zbyt duże, by systematycznie z nimi pracować eliminując braki.

Zajęcia wyrównawcze mają na celu ukazanie uczniom mniej zdolnym, że matematyki można się nauczyć. Zajęcia te muszą być oczywiście dobrze przemyślane, a treści tak dobrane żeby nie zniechęcić uczniów.

Program ten został opracowany w oparciu o program "Matematyka z plusem" dla III etapu kształcenia (DKW-4014-139/99).

Program zawiera treści z poziomów wymagań: konieczny i podstawowy. Wymagania te pozwolą uczniom na rozwiązanie prostych zadań z życia codziennego.

Program realizowany jest na zajęciach wyrównawczych z matematyki. Ma on na celu wyposażenie uczniów w podstawową wiedzę i umiejętności umożliwiające kontynuowanie nauki w klasach programowo wyższych.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Jolanta Korsak


Zaświadczenie onlinenumer online: 136 gości

reklama