Rajstopy uciskowe nie tylko na okres ciąży. W jaki sposób ochronią Twoje nogi przed żylakami?

Strona głównaPoradnikiRajstopy uciskowe nie tylko na okres ciąży. W jaki sposób ochronią Twoje...

Rajstopy uciskowe to jedno z lepszych rozwiązań dla wszystkich kobiet w ciąży, które dbają zarówno o swoje zdrowie, jak i wygląd. Jednak wszelkie produkty kompresyjne nie powinny być łączone wyłącznie z tymi niezwykłymi dziewięcioma miesiącami. Rajstopy uciskowe powinnaś bowiem nosić zarówno przed, jak i po porodzie. Dlaczego?

Artykuł sponsorowany

W jaki sposób rajstopy uciskowe dbają o Ciebie w czasie ciąży?

Ciąża to trudny czas dla naszych nóg. Cały szereg czynników wpływa na to, że mogą pojawiać się u nas problemy z żyłami. Do najważniejszych należy tu zaliczyć:

  • przyrost masy ciała – zjawisko nieuniknione i w pełni naturalne, jednak niekorzystnie wpływające na naczynia krwionośne, zwłaszcza te znajdujące się w nogach;
  • wzrost ciśnienia krwi – nasza krew musi zaopatrzyć w tlen i substancje odżywcze już nie jeden, ale dwa organizmy, dlatego jej ilość się zwiększa, a wraz z tym rośnie i nasze ciśnienie, co bardzo źle działa na żyły;
  • zmiany hormonalne – jest to etap niezbędny dla przygotowania naszych ciał do porodu, niestety, niesie on ze sobą konkretne zagrożenia, gdyż oznacz zwiększoną rozciągliwość żył.

Wszystkie tu wymienione oraz cały szereg niewymienionych czynników sprawiają, iż w czasie ciąży u wielu z nas pojawiają się mniej lub bardziej zaawansowane żylaki. Najprostszym sposobem na zapobiegnięcie im jest noszenie dobrej jakości rajstop uciskowych, które dbają o właściwy przepływ krwi w obrębie miednicy i kończyn dolnych, chroniąc nasze nogi przed tworzeniem się żylaków.

Kobieta z wyciągniętymi nogami opartymi na poduszce na stoliku

W jaki sposób rajstopy uciskowe dbają o Twoje nogi już po porodzie?

Poród nie jest wcale granicą wyznaczającą koniec okresu używania produktów kompresyjnych. Częstym błędem kobiet w ciąży noszących rajstopy uciskowe jest właśnie rezygnacja z nich tuż po porodzie. Pamiętajcie, że zmiany, jakie zachodzą w naszych ciałach w ciągu tych wspaniałych dziewięciu miesięcy, wcale nie znikają z dnia na dzień! Na nasze żyły nadal naciska masa większa niż zazwyczaj, nadal krąży w nich więcej krwi, a zmiany w spoistości tkanki łącznej utrzymają się jeszcze przez ładnych kilka miesięcy.

W okresie po ciąży nasze nogi wymagają równie dobrego wsparcia, jak wcześniej. Rajstopy, pończochy czy podkolanówki uciskowe pozwalają nam przejść przez ten trudny czas bez obawy o nasze zdrowie i ułatwią powrót do poprzedniej figury. Noście je więc jak najdłużej!

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj